Ostukorv

ostukorvi lisatud
Tootekategooriad

Tänavune Meremuuseumi rahvusvaheline ajalookonverents keskendub meresõjandusele

Tänavu 1.-2. juunil saavad meresõja ajaloo huvilised tutvuda, kuidas Läänemere regioonis kahe maailmasõja vahel potentsiaalseks tulevikusõjaks valmistuti ning arutada siinse merelise julgeoleku hetkeolukorda. Sellise võimaluse pakub teaduslik konverents, mille viib Tallinnas läbi Eesti Meremuuseum.

„Oleme võtnud südameasjaks pakkuda huvilistele võimaluse süveneda põhjalikumalt meresõjanduse ajalukku kahe maailmasõja vahelisel perioodil ning tuua paralleele kaasaegse merejulgeoleku olukorraga. Seda toetudes headele akadeemilistele tavadele ja eesmärgiga luua uusi põhjapõnevaid teadmisi. Kui möödunud konverentsil panime pead tööle veealuse kultuuripärandi digitaaliseerimise vallas, siis tänavu keskendume meresõjandusele,“ selgitas Eesti Meremuuseumi teadusjuht Hele Kiimann.

Tallinnas toimuva konverentsi esimesel päeval peavad ettekandeid meresõjaajaloolastest eksperdid Soomest, Suurbritanniast, Taanist, Saksamaalt, Poolast, Leedust, Lätist ja Eestist. Teisel päeval toimuvas diskussioonipaneelis analüüsivad mereväeohvitserid Läänemere regiooni hetkeolukorda ja võimalikke arengukontseptsioone.

„Peame oluliseks heita valgust merekaitse loomisele meie koduses regioonis. Tegemist on sajandi eest tehtud otsuste ja teostatud uuendustega, mis siiani mõjutavad tänapäeva ning edasist. Neid ühiselt käsitledes loome terviklikku vaate sõjanduse ja merenduse ajastule, mis on siiani varju jäänud või lausa kättesaamatu olnud,“ tõdes Eesti Meremuuseumi teadur meresõjanduse vallas Arto Oll (PhD). 

Konverents kannab pealkirja „Läänemere regiooni mereväed maailmasõdade vahelisel perioodil: sõjalaevastikud, organisatsioonid ja merekaitse strateegiad 1918-1939.“ Selle avab Eesti mereväe ülem, kommodoor Jüri Saska. Konverentsi esimese päeva võtab kokku õhtusöök Lennusadama vesilennukite angaaris.

Ettekandeid on võimalik kuulata ning küsimusi esitada eesti ja inglise keeles nii kohapeal kui ka üle veebi. Täpne konverentsikava on leitav aadressil https://meremuuseum.ee/konverents2022. Sealsamas on võimalik ka registreeruda kuni 31. maini.

Eesti Meremuuseumi rahvusvaheline ajalookonverents toimub Eesti Sõjamuuseumi toel.

fb-share-icon
Tweet

VÕTA ÜHENDUST

    Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

    salvesta eelistused loe rohkem